Зростаюча популярність малого електротранспорту змушує виробників розробляти нові моделі, покращувати їх динамічні характеристики і знижувати вартість комплектуючих елементів – гіроскопів, моторів, батарей. Новачкові складно визначити, що краще: гіроборд або моноколесо. У цьому питанні допоможе ознайомлення з ключовими технічними і експлуатаційними параметрами пристроїв, як:

 

  • Прохідність;
  • Швидкість;
  • Маневреність;
  • Транспортування;
  • Простота навчання;
  • Надійність пристрою.

Прохідність

На такий параметр, як прохідність, істотно впливає діаметр колеса і величина кліренсу.

Вибираючи для прогулянки пересічену місцевість, слід зупинити вибір на уніциклі. Ходові якості моноколеса (Моноколесо KingSong KS16S 840Wh V2 Rubber Black, White KS16S) прекрасно допомагають пересуватися по лісових стежках, щебінці і на затяжних підйомах.

Для стандартного гіроборда з його маленьким кліренсом, невисокими амортизаційними характеристиками і безкамерними колесами кращим застосуванням буде їзда по рівних доріжках і асфальтованих майданчикам, а ось підйом і пересічена місцевість йому не під силу. Багато хто навіть використовують гіроборд для пересування в торгових залах великих молів або в великих площах складських приміщень.

 

Швидкість

Швидкість моноколеса вище, ніж у гіроборда. Вона досягається наявністю великого колеса уніциклі, яке дозволяє досягти швидкого прискорення аж до 35 км/год. Любителям швидкої їзди варто зупинити свій вибір на моноколесі. У гарну погоду пристрій може служити відмінною альтернативою автобусам і тролейбусам.
 

Маневреність, стійкість

Майданчики, на які поділена платформа гіроборда, оснащені незалежними датчиками. Натискаючи ногами на одну з частин платформи, можна регулювати швидкість пристрою, повороти і зупинки. Зупинившись на гіроборде перед перешкодою або світлофором, немає необхідності з нього вставати, платформа буде утримувати людину. Однак в людному місці його габарити ускладнюють маневреність через ширини платформи.

Моноколесо, що має компактні габарити, краще підходить для руху в натовпі. Однак під час зупинки уніцикл падає, перечекати час до сигналу світлофора або пропустити транспорт, не сходячи з пристрою, не вийде.

 

Транспортування

Вага гіроборда становить від 10. Такий транспорт не особливо зручно носити вручну, незважаючи на наявність спеціального звуження в центрі платформи. При довгої перенесенні пристрої починають затікати руки. Для зручності транспортування виробник комплектує гіроборд спеціальним чохлом, а при його відсутності з цим завданням впораються рюкзак або сумка.

У конструкції корпусу моноколеса передбачена ручка. Доїхавши до місця, можна просто з нього злізти, взяти за ручку і донести до місця. Компактна форма уніциклі не доставляє незручностей і не ускладнює перенесення на тривалі відстані.

 

Простота освоєння

У цьому пункті любителі малого електротранспорту одностайні. Освоїти гіроборд набагато простіше і швидше. Впасти вперед або назад пристрою не дозволяє гіроскоп, а відхилятися в сторони – розміщення по боках колеса. Саме за цими параметрами безпеки батьки набувають гіроборди для дітей. Зазвичай на навчання їзди потрібно до півгодини тренувань.

Освоїти моноколесо набагато складніше, тут потрібно вміння тримати рівновагу, бути сконцентрованим в процесі руху, пристосуватися до керування. На придбання первинних навичок на одній з найпопулярніших моделей Моноколесо Inmotion V5F 320 Wh Black, White (V5F) затратити не менше 2 годин. Деякі люди відмовляються від спроб навчитися їзді на моноколесе, вважаючи цей процес важким і небезпечним.

Неважливо, що ви вибрали – гіроборд або моноколесо, в будь-якому випадку слід убезпечити себе від травм і придбати шолом, наколінники, налокітники.

 

Надійність

Їздити на гіроборде слід в хорошу погоду або в закритих приміщеннях. Він не пристосований до експлуатації під час дощу або сиру погоду. Контакт коліс з покриттям буде мінімальний, що може привести до занесення на мокрій дорозі. ДО того ж, незважаючи на передбачену конструкцією захист від вологи, датчики і батареї пристрою не водонепроникні. Щоб не стикатися з проблемою ремонту, краще утримуватися від прогулянок на гіроборде в дощову пору.

Моноколесо більш пристосоване для їзди під дощем і снігом. На ньому навіть можна перетинати невеликі калюжі без ризику виходу з ладу основних елементів конструкції. Однак слід враховувати, що в холодну пору акумулятор швидше розряджається і час на поїздку скорочується.

 

Так що ж вибрати: моноколесо або гіроборд?

  • Порівнюючи два види популярного індивідуального електротранспорту, потрібно звернути увагу на ключові відмінності гіроборда від моноколеса:
  • Безпека. Якщо ви купуєте пристрій для дітей, краще зупинитися на гіроборде. Для дорослих їзда на моноколесі також більш травмоопасна;
  • Швидкість. Дістатися до місця по міських тротуарах зручніше і швидше на моноколесі, гіроборд більше призначений для прогулянок по рівних майданчиків і доріжок;
  • Маневреність в людних місцях. Хороші навички їзди на моноколесе роблять його більш привабливим транспортом серед натовпу або в щільному потоці людей.

 

Враховуючи, що навантаження на обидва пристрої однакова – в середньому до 120 кг, питання вибору індивідуального електротранспорту стосується тільки його сфери застосування. Якщо хочеться поактівнічать на свіжому повітрі – варто взяти гіроборд. Якщо використовувати електротранспорт як заміну громадського транспорту і заощадити витрати на проїзд – краще вибрати моноколесо.